مجله نمک درمانی

آجر نمک چیست؟ چرا از آجرنمک در ساخت اتاق های نمک استفاده می شود؟

آجر نمک چیست؟ چرا از آجرنمک در ساخت اتاق های نمک استفاده می شود؟

محصولات مختلفی از سنگ به وجود می‌آید که مهم‌ترین آن آجرنمک است. با توجه به این‌که نمک دارای خواص بسیار زیادی است از سنگ نمک برای تولید آجر نمک استفاده می‌شود. آجرنمک درواقع همان سنگ نمک است که به‌صورت آجری برش داده می‌شود و کاربردهای زیادی دارد. یکی از روش‌های ساخت اتاق نمک، استفاده از آجرنمک است. اتاق آجرنمک نسبت به نوع دیگر اتاق نمک، یعنی غار نمک نمای مدرن‌تری دارد. به همین دلیل در سال‌های اخیر استفاده از آجرنمک برای ساخت اتاق نمک در بسیاری از مکان‌ها مانند کلینیک‌ها، استخرها، هتل‌ها و… رو به افزایش است؛ اما یکی از سؤالات رایج اغلب افرادی که به دنبال آجرنمک هستند این است که برای خرید آجرنمک باید به کجا مراجعه کنند؟ بهترین تولیدکننده آجرنمک در ایران را از کجا پیدا کنیم؟

با توجه به همین موضوع بر آن شدیم تا در این مقاله به سؤالات فوق و سایر سؤالات رایج مرتبط با تولید آجر نمک در ایران پاسخ بدهیم. در ارتباط با خرید آجرنمک به شما پاسخ دهیم. در ادامه با داکو سالت همراه باشید.

آجر نمک چیست؟

در حقیقت آجرنمک، سنگ نمک برش خورده است. به این صورت که وقتی سنگ نمک را به‌عنوان یک کانی از معدن استخراج می‌کنند نمونه‌های باکیفیت آن را در اندازه‌های مشخص با طول و عرض معین برش می‌دهند. وقتی یک سنگ نمک را به شکل آجر و در اندازه‌های استاندارد برش می‌دهند به آن آجر نمک گفته می‌شود. برای اینکه آجرنمک شکل و دوام مناسبی داشته باشد باید حتماً از سنگ نمک مناسب استفاده شود. درواقع برخی از سنگ نمک‌ها به دلیل چگالی بالاتر و استحکام بیشتر برای برش زدن مناسب‌تر هستند و نتیجه نهایی حاصل از آن‌ها بهتر می‌شود.

وقتی یک سنگ نمک را به شکل آجر و در اندازه‌های استاندارد برش می‌دهند به آن آجرنمک گفته می‌شود.

خواص آجر نمک

آجر نمک به دلیل کاربردهای بی‌نظیر آن همواره در بسیاری از کشورها مورداستفاده قرار می‌گیرد. ساخت دیوارهای نمک که با استفاده از این آجرها صورت می‌گیرد سبب پاک کردن فضا از آلودگی، بهداشت روان، سلامت تنفس و محو کردن انرژی‌های منفی می‌شود. به‌کارگیری این آجرنمک‌ها در کنار هم علاوه بر زیبا ساختن محیط، سبب سالم‌سازی آن نیز می‌شود. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که استفاده از خواص آجرنمک قدمتی دیرینه دارد و در رم باستان از آجرنمک برای درمان بیماری‌های درماتیت، پسوریازیس، آکنه، لوپوس و اگزما استفاده می‌شده است.

آجر نمک خواص بسیار زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به درمان بیماری‌های درماتیت، پسوریازیس، آکنه، لوپوس، اگزما و از بین بردن انرژی‌های منفی اشاره کرد.

انواع رنگ‌های آجر نمک

آجر نمک در رنگ‌های مختلفی به‌صورت سفارشی قابل‌تولید است. استفاده از آجرنمک‌های رنگی جلوه بصری زیبایی به اتاق نمک می‌بخشد. بهترین راه برای دکور کردن اتاق نمک استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف آجرنمک است. آجرنمک در رنگ‌های زیر تولید می‌شود:

  • قرمز
  • نارنجی
  • جگری
  • سفید رگه قرمز
  • سفید رگه نارنجی
  • قهوه‌ای

آجر نمک در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود که می‌توان از آن‌ها در مکان‌های مختلف مناسب با دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

آجر نمک چیست؟ چرا از آجرنمک در ساخت اتاق های نمک استفاده می شود؟

کاربرد آجر نمک

آجر نمک در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود.

مهم‌ترین کاربرد آجرنمک جهت ساخت دیوار نمک و ساخت اتاق نمک (اتاق نمک در استخر، اتاق غار نمک، تجهیزات اتاق نمک، کلینیک نمک درمانی) است؛ اما یکی دیگر از کاربردهای اتاق نمک در دکوراسیون داخلی است. شما می‌توانید از آجرنمک به‌عنوان یک عنصر بسیار مهم در دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار خود بهره بگیرید. آجر نمک علاوه برداشتن خواص درمانی، باعث خواهد شد تا فضای داخلی، جلوه بسیار مدرن و منحصربه‌فردی پیدا کند. یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توان از آجرنمک استفاده کرد، آب‌های گرم است. استفاده از دیوار نمک ساخته‌شده از آجرنمک در آبگرم‌ها می‌تواند تداعی‌کننده طبیعت در ذهن باشد.

از آجرنمک می‌توان برای مقاصد تبلیغاتی نیز استفاده کرد. امکان چاپ لوگو و طرح‌های تبلیغاتی روی آجر نمک وجود دارد. استفاده از آجرنمک در تبلیغات در کشورهای بسیار زیادی رایج است و یک هدیه ارزشمند به شمار می‌رود.

یکی دیگر از کاربردهای سنگ نمک در پخت‌وپز گوشت، ماهی، تخم‌مرغ، نان و … است. متداول‌ترین روش استفاده از آجرنمک برای پخت‌وپز این است که پس از دادن حرارت ملایم به آجرنمک (پیش‌گرمایش)، آن را روی اجاق قرار می‌دهند.

داکو سالت تنها تولیدکننده تخصصی آجرنمک در ایران است که آجرنمک را در ابعاد دلخواه و کاملاً باکیفیت تولید می‌کند. تمامی آجرنمک‌های تولیدشده توسط داکو سالت یکدست بوده و در رنگ‌های مختلف قابل سفارش است.

آجر نمک کاربردهای مختلفی دارد. از آجرنمک می‌توان در ساخت اتاق نمک، دکوراسیون داخلی، پخت‌وپز و تبلیغات استفاده کرد.

روش تهیه آجرنمک

برای ایجاد آجر نمک، ابتدا نمک مناسب را تهیه می‌کنند و سپس با توجه به نوع نیاز بر طبق اندازه و رنگ موردنظر آن را برش می‌دهند. رنگ سنگ نمک، نوع برش و کیفیت آن، از عواملی هستند که روی آجر نمک تأثیر می‌گذارند. یکی دیگر از موضوعاتی که در هنگام تهیه آجرنمک باید موردتوجه قرارداد ضخامت آجرنمک است. معمولاً برای استفاده از آجرنمک‌ها پشت آن‌ها را نورپردازی می‌کنند ازاین‌رو هر چه میزان ضخامت آجرنمک بیشتر باشد انتقال نور به‌درستی انجام نمی‌شود و درنتیجه آجرنمک آن جلوه مناسب را نخواهد داشت. نکته‌ای که در هنگام خرید آجرنمک باید حتماً از آن اطلاع داشته باشید گونیا بودن آجرهای نمک است زیرا در غیر این صورت اضلاع آجرنمک متوازن نخواهد بود و به‌وسیله آن نمی‌توان دیوار نمکی ساخت.

برای ایجاد آجرنمک، ابتدا نمک مناسب را تهیه می‌کنند و سپس با توجه به نوع نیاز بر طبق اندازه و رنگ موردنظر آن را برش می‌دهند. رنگ سنگ نمک، نوع برش و کیفیت آن، از عواملی هستند که روی آجر نمک تأثیر می‌گذارند.

آجر نمک فله

ازآنجایی‌که محصولات صنعتی و ساختمانی تا زمانی که به دست خریدار برسد هزینه‌های بالایی را موجب می‌شود نیاز هست که عرضه مستقیم و خریدوفروش فله را توسعه داد. درواقع آجرنمک‌ها تا رسیدن به دست مشتری هفت واسط را می‌گذارند و برای هر واسط ۱۵ در صد سود در نظر گرفته می‌شود. درنهایت محصولی که به دست مشتری می‌رسد دو برابر قیمت واقعی هزینه می‌برد. این مبلغ را می‌توان باکم کردن واسطه‌ها کاهش داد تا مشتری آجرنمک را باقیمت پائین تر خریداری کند و صنعتگر نیز به سود بیشتری برسد. برای خرید آجر نمک‌های فله می‌توان به تولیدی‌ها یا معادن آجرنمک مراجعه کرد و آن‌ها را به‌صورت فله سفارش داد تا هم در هزینه‌ها و هم در زمان صرفه‌جویی شود.

در کشورهای پیشرفته با استفاده از تجارت الکترونیک، صنعتگران می‌توانند محصولاتی مانند آجر نمک را به‌صورت فله و بدون واسطه به فروش برسانند. برای خرید این آجرنمک‌ها می‌توان به سراغ بازارهای خریدوفروش این محصول یا فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کرد. وجود دلال‌ها و واسطه‌ها در این بازارهای فروش تا حدی طبیعی است اما مسئله این است بسیاری از این واسطه‌ها هیچ‌گونه ارزش‌افزوده‌ای برای محصول به وجود نمی‌آورند و وجود آن‌ها تنها موجب افزایش قیمت می‌شود.

داکو سالت بزرگ‌ترین کارخانه تولید نمک در خاورمیانه است. شما می‌توانید آجرنمک را به‌صورت مستقیم و با کم‌ترین قیمت از داکوسالت تهیه کنید.

روش محافظت از آجر نمک

آجر نمک‌ها معمولاً طول عمر زیادی دارند و سال بدون نقص باقی می‌مانند. درصورتی‌که آجرنمک دچار مقداری آلودگی شود تمیز کردن آن کار مشکلی نیست. برای این کار زمانی که آجرنمک‌ها در دمای اتاق قرار دارند بدون استفاده از مواد شوینده آن‌ها را شستشو دهید و زمانی که پاک شد آن را با یک حوله تمیز خشک‌کنید. برای طول عمر بیشتر آجرنمک‌ها آن‌ها را در فضایی با رطوبت کم نگه‌داری کنید.

آجر نمک چیست؟ چرا از آجرنمک در ساخت اتاق های نمک استفاده می شود؟

تولید آجرنمک در ایران

یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان آجرنمک، کشور ایران است و از این تولیدات برای ساخت دیوارها و کف اتاق‌های نمک استفاده می‌شود. برای تولید آجرنمک در ایران، از مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین معادن استفاده می‌شود و پس از استخراج آن‌ها را به کارگاه مخصوص می‌برند و بامهارت بالا برش می‌زنند. پس‌ازآن که آجر نمک باکیفیت تولید شد پولیش و ساب آجرنمک نیز آماده می‌شود. در پایان آجرنمک‌ها را دسته‌بندی می‌کنند و روی پالت می‌چینند تا آماده تحویل به سفارش‌دهنده شوند. این محصول علاوه بر فروش در داخل کشور به سایر کشورها نیز صادر می‌شود.

در حال حاضر داکو سالت بزرگ‌ترین تولیدکننده آجرنمک در ایران است که آجر نمک را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌کند.

بهترین آجرنمک

آجرنمک مرغوب از سنگ نمک مرغوب به دست می‌آید. هرچقدر چگالی سنگ نمک بالا باشد کیفیت آجر نمک نیز افزایش پیدا خواهد کرد. درصورتی‌که سنگ نمک مرغوب نباشد در برابر ضربات مته ریزش پیدا خواهد کرد و به حالت پودری درخواهد آمد. از طرف دیگر باید برش آجرنمک با دستگاه‌‌های مخصوص انجام شود تا آجر نمک یکدست به دست بیاید.

هرچقدر چگالی سنگ نمک بالا باشد کیفیت آجرنمک نیز افزایش پیدا خواهد کرد. درصورتی‌که سنگ نمک مرغوب نباشد در برابر ضربات مته ریزش پیدا خواهد کرد و به حالت پودری درخواهد آمد.

خرید آجر نمک

یکی از سؤالات رایج اغلب افراد این است که برای خرید آجرنمک باید به کجا مراجعه کنیم؟ داکو یک برند ملی ثبت‌شده با بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه طراحی اتاق نمک، ساخت اتاق نمک و فروش تجهیزات اتاق نمک است. این مجموعه در حال حاضر تنها مرکز تخصصی تولید آجرنمک در ایران است. برای خرید آجر نمک باقیمت ارزان می‌توانید با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط باشید. هدف داکو ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان با بهترین قیمت است.

داکو یک برند ملی ثبت‌شده با بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه طراحی اتاق نمک، تولید آجر نمک در ایران، ساخت اتاق نمک و فروش تجهیزات اتاق نمک است. این مجموعه در حال حاضر تنها مرکز تخصصی اتاق نمک در ایران است. برای خرید آجرنمک باقیمت ارزان می‌توانید با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط باشید.

قیمت آجرنمک

قیمت آجرنمک به فاکتورهای زیادی بستگی دارد؛ اما در حالت کلی ابعاد و تعداد سفارش آجر نمک از موارد مهمی است که در تعیین قیمت آجرنمک مؤثر است. برای اطلاع از قیمت روز آجرنمک و سفارش به‌صورت عمده می‌توانید با کارشناس فروش داکوسالت در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *