مجله نمک درمانی

اتاق نمک چیست؟ اتاق نمک درمانی

اتاق نمک چیست؟ اتاق نمک درمانی

بیایید سلامتی را به سطح دیگری برسانیم، هالوتراپی که در زبان فارسی نمک درمانی نام دارد یک روش بهتر برای درمان از آبگرم است. Halois در یونانی به معنای نمک است. نمک درمانی به معنای گذراندن اوقات در هوای شور دریا است که مزایای بیشتری نسبت به آرامش در ساحل دارد.

اتاق نمک چیست؟

می‌دانید که بعد از چند روز ماندن در ساحل چه احساسی دارید؟ حس می‌کنید که می‌توانید نفس راحت و عمیق‌تری بکشید؟ بنابراین، اتاق‌های نمک ایجادشده‌اند تا در مدت‌زمان بسیار کمتری همین اثر را بر روی بدن شما بگذارند. معادن نمک بسیاری در جهان وجود دارد و برای اکثر افراد عملی نیست که به این معادن مراجعه کنند تا به‌طور منظم در هوای شور تنفس کنند.

درحالی‌که به نظر می‌رسد روزانه ماندن در ساحل به بهتر شدن بدن شما کمک می‌کند، اما این مورد برای افراد دیگر قابل انجام نیست؛ بنابراین، هنگامی‌که نمک درمانی خشک شروع به تبدیل به یک امر عادی شد، مردم کنجکاو شدند که چگونه می‌توان محیطی مشابه را ایجاد کرد که در دسترس بیماران و مشتریان باشد.

به‌این‌ترتیب اتاق‌های نمک، غارهای نمک و غارهای نمکی در سراسر اروپا ساخته شد و سپس به انگلستان، استرالیا و آمریکای شمالی منتقل شدند.

اساساً، یک اتاق نمک – یا غار نمک – یک فضای بسته با غلظت نمک و تهویه دقیق کنترل‌شده است. درحالی‌که در این فضا حضور دارید، شما می‌توانید در ذرات ریز نمکی نفس بکشید که توسط دستگاهی به نام هالوژناتور در هوا پخش می‌شوند.

گفته می‌شود که این ذرات به‌اندازه کافی کوچک هستند که می‌توانند در ریه‌ها دمیده شوند که به دلیل مزایای بالقوه سلامت تنفسی به‌حساب می‌آید.

اتاق نمک درمانی

اتاق‌های نمک اغلب شامل آجرهای نمکی هیمالیا یا لامپ‌هایی است که به نظر می‌رسد، یون‌های منفی تقویت‌کننده روحیه و استرس را در هوا آزاد می‌کنند. البته این می‌تواند فضای آرامش بخشی ایجاد کند، اما این قابلیت ویژه هالوژنراتور است که بین داشتن یک فضای آرام برای مدیتیشن یا یوگا و داشتن یک اتاق نمک درمانی واقعی تفاوت ایجاد می‌کند.

نفس کشیدن در آئروسل نمک خشک در اینجا نکته اساسی است، بنابراین اگر می‌خواهید اتاق نمک درمانی خود را در خانه ایجاد کنید که با اتاق نمک‌هایی که در اسپا و مراکز سلامتی یافت می‌شوند رقابت کند، باید یک هالوژنراتور داشته باشید.

البته در علم اشاره زیادی به اتاق‌های نمک نمی‌شود؛ اما بااین‌حال این موضوع در حال فراگیر شدن است – و امیدوارم که احساس شادابی، تنفس عمیق‌تری داشته باشید، شما می‌توانید برای درخشش پوست و گرفتن انرژی دوباره – یک اتاق نمک برای خود بسازید.

اولین چیزی که هنگام ورود به آن متوجه می‌شوید این است که غارهای نمکی * واقعاً * زیبا هستند. بسیار زیبا پس به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً یک اتاق نمک برای حفظ و افزایش انرژی و آرامش خود بسازید. این کار واقعاً در این دوران سخت ضروری است و ما واقعاً به یک آرامش ذهنی و روحی و جسمی کامل نیاز داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *