مجله نمک درمانی

فواید ، خواص و مضررات اتاق نمک

فواید ، خواص و مضررات اتاق نمک

ممکن است تعجب کنید: اتاق نمک دقیقاً چیست و چه مزایای دارد؟ شاید این‌طور به نظر برسد که فقط یک اتاق است که کاملاً از نمک ساخته‌شده؛ اما واقعاً این‌طور نیست نمک پر املاح مدنی و یون‌های منفی است. به‌طوری می‌تواند خیلی برای بدن شما مفید و باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها شود.

اتاق نمک به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشید.

استفاده از غار نمک و اتاق نمک در علم پزشکی هالوتراپی نام دارد. اتاق نمک باعث کاهش علائم بسیاری از بیماری‌های تنفسی می‌شود. شاید بپرسید که چطور چنین چیزی ممکن است؟ یون‌های منفی موجود در ذرات نمک به تصفیه هوا و افزایش ظرفیت ریه کمک می‌کنند. سایر اثرات بالقوه هالوتراپی عبارت‌اند از:

کاهش التهاب و کاهش تولید مخاط که باعث می‌شود تا تنفس برای شما راحت‌تر شود.

تسکینی برای درد مبتلایان به آسم، آلرژی، گرفتگی مزمن سینوس و COPD؛ و بسیاری از بیماری‌های دیگر

محافظت در برابر آنفلوانزا و بیماری‌های سرماخوردگی، زیرا نمک دارای خواص ضد قارچی و ضدویروسی است.

اتاق نمک باعث جوان‌تر شدن پوشت شما می‌شود

این قابلیت ممکن است یکی از بهترین و مؤثرترین فواید اتاق نمک باشد. نمک بیش از ۸۴ ماده معدنی دارد که می‌تواند از طریق پوست شما به‌راحتی جذب شود، بنابراین درحالی‌که با آرامش در اتاق نمک نفس عمیق می‌کشید، نمک را به بدن خود انتقال می‌دهید. گرچه به نظر غیرعادی می‌رسد (شاید فکر کنید که نشستن در یک اتاق نمکی باعث خشک شدن پوست شما می‌شود).

اما نمک‌های معدنی برعکس عمل می‌کنند و با جذب رطوبت باعث جوان‌تر شدن پوست و باز شدن محفظه‌های پوست شما می‌شود. نمک با فواید ضد باکتری و ضدالتهابی طبیعی که دارد به‌طور بالقوه می‌تواند به پاک‌سازی مواردی مانند اگزما و پسوریازیس کمک کند.

اتاق نمک باعث نشاط و شادابی در شما می‌شود

متخصصان غار نمکی می‌گویند اگر تنها ۴۵ دقیقه در داخل یک اتاق نمکی بمانید تقریباً معادل گذراندن دو روز کامل در ساحل است. این موضوع باعث افزایش روحیه شما می‌شود، به این دلیل که: یون‌های منفی موجود در هوا به تقویت روحیه و انرژی بیشتر شما کمک کنند. برخی از بازدیدکنندگانی که از اتاق نمک استفاده کرده‌اند میگویند که این امر در مواردی مانند بی‌خوابی، استرس و اختلال عاطفی فصلی به آن‌ها کمک بی‌نظیری کرده است.

اتاق نمک باعث کاهش استرس و اضطراب شما می‌شود

اگر از کار، زندگی یا هر چیز دیگری احساس اضطراب یا استرس و حتی خستگی دارید، یک جلسه در یک غار نمکی می‌تواند به شما کمک کند تا همه این موارد را فراموش کنید. گزارشی از Annals of Agricultural and Medicine Medicine این‌طور بیان کرده است که بسیاری از افراد به دلیل مزایای درمانی به اتاق‌های نمکی می‌روند و بیشتر آن‌ها احساس بهتری می‌کنند. درنتیجه اتاق‌های نمکی به حمایت از یک سبک زندگی بهتر کمک می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *