مجله نمک درمانی

نمک و خواص آن ، خواص نمک درمانی

نمک و خواص آن

نمک (NaCl)، کلرید سدیم، ماده معدنی است که از اهمیت زیادی برای سلامت انسان و حیوانات و همچنین برای صنعت برخوردار است؛ و به شکل معدنی شکل هالیت یا سنگ نمک، گاهی نمک معمولی نامیده می‌شود تا آن را از دسته‌ای از ترکیبات شیمیایی به نام نمک متمایز کند.

نمک برای سلامتی افراد و حیوانات بسیار ضروری است. نمک که به‌صورت جهانی به‌عنوان چاشنی استفاده می‌شود، دارای دانه‌های ریز و خلوص بالایی است.

نمک یددار – یعنی نمکی که مقدار کمی یدید پتاسیم به آن اضافه‌شده است – به‌طور گسترده در مناطقی که ید در رژیم غذایی باید کم باشد از آن استفاده می کنند، کمبودی که می‌تواند باعث تورم غده تیروئید شود که معمولاً گواتر نامیده می‌شود. دام‌ها نیز به نمک احتیاج دارند. نمک اغلب در تیکه‌های جامد در دسترس است.

خواص نمک

ازآنجاکه کلرید سدیم (نمک) چندین عملکرد مهم در بدن دارد، برای حفظ سلامت لازم است آن را همراه با غذاها مصرف کنید.

برخی از مردم ادعا می‌کنند که به‌ویژه نمک دریا دارای چندین مزیت اضافی است. بااین‌حال، بیشتر این موارد در تحقیقات علمی کاملاً ثابت نشده است.

آب‌رسانی، فشارخون و موارد دیگر

به‌طورکلی، نمک می‌تواند به شما در حفظ میزان مناسب آب‌رسانی و فشارخون کمک کند.

ازآنجایی‌که سدیم نقش مهمی در تعادل مایعات دارد، عدم دریافت کافی آن می‌تواند منجر به کم‌آبی بدن شود، خصوصاً در هنگام ورزش با شدت زیاد.

داشتن تعادل مایعات مناسب در بدن نیز برای حفظ سطح فشارخون مهم است.

بنابراین، مصرف کم یا زیاد سدیم می‌تواند منجر به تغییر فشارخون در افرادی شود که به نمک در رژیم غذایی حساس هستند.

خوردن نمک دریا می‌تواند به شما در تأمین نیاز سدیم کمک کند، اما همچنین می‌توانید سدیم را از انواع غذاهای دیگر نیز دریافت کنید.

خواص نمک درمانی

نمک درمانی یک درمان مکمل است که برای استفاده در داروهای معمولی طراحی‌شده است؛ مانند بسیاری از جنبه‌های یک سبک زندگی سالم.

نمک درمانی باید به‌عنوان یک درمان مداوم که به‌عنوان بخشی از درمان سنتی گنجانده‌شده است، دیده شود. ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از شروع نمک درمانی با متخصص نمک درمانی صحبت کنید.

چه چیزی نمک را مؤثر می‌کند؟

وقتی وارد اتاق‌های نمک ما می‌شوید، به دنیای شفابخش و دارای آرامش وارد می‌شوید. هر جلسه به مدت ۴۵ دقیقه انجام می‌شود که بهترین زمان برای خلاص شدن از مریضی است – بدون آنکه در برنامه شما تداخلی ایجاد کنید.

ذرات نمک خشک همچنین به‌آرامی حرکت مژک‌های طبیعی بدن شمارا تحریک می‌کنند. اتاق نمک به ما کمک می‌کند تا مجاری تنفسی ما از مخاط و آلودگی پاک شود، بنابراین می‌توانیم به‌راحتی نفس بکشیم؛ اما با کمک نمک این روند تسریع می‌شود. به نمک مانند مسواک برای راه‌های هوایی خود فکر کنید، موکوس، آوار و عوامل بیماری‌زا را تمیز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *