دیوار نمک چیست؟

دیوارنمک به دیوار پوشیده شده از نمک گفته می‌شود که این سازه های نمکی به نوعی دکوراسیون درمانی محسوب می شوند. در اکثر پروژه های اتاق نمک دیواره ها از ارکان الی طرح به حساب می­آیند. در ادامه با انواع دیوار نمکی آشنا می­شویم.

آیا با کاربردهای دیوار نمک آشنا هستید؟

آیا می‌دانید طراحی و ساخت انواع دیوار نمکی می‌تواند یک فرصت شغلی بی نظیر باشد؟

داکوسالت تنها مرکز تخصصی  طراحی و ساخت انواع اتاق نمک در ایران پیشنهاد یک پیشنهاد بی نظیر برای ایجاد تغییر و تحول در کسب و کار شما دارد.

در یک نگاه

انواع دیوار نمک

Speaker

دیوار قلوه نمک

این نوع دیوار نمک توسط قلوه های نمک تراش نخورده ساخته می­شود و برای طراحی های طبیعت محور مورد استفاده قرار می­گیرد

Speaker

دیوار نمک پودری

این نوع دیوار نمک توسط پودر چسب نمک و سنگ نمک ساخته میشود و بیشتر برای فضا های درمانی نظیر کلینیک نمک درمانی مناسب است

Speaker

دیوار آجر نمک

این نوع دیوار توسط آجر نمک ساخته می­شود و بیشتر برای فضاهای لوکس نظیر هتل ها و ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می­گیرد

در یک نگاه

هرآنچه که باید درباره دیوار نمک بدانید

کاربرد دیوار نمک

سازه‌های نمکی کاربردهای بسیار زیادی دارند و از دیوار نمکی می‌توان در مکان‌های مختلفی استفاده کرد. برخی از کاربردهای دیوار نمکی عبارتند از:

  • ساخت دیوار نمک در هتل‌ها و مراکز گردشگری
  • ساخت دیوار نمک در محیط های ورزشی
  • ساخت دیوار نمک در سالن‌های یوگا
  • ساخت دیوار نمک در سلامتکده‌ها
  • ساخت دیوار نمک در تفرجگاه‌ها
  • ساخت دیوار نمک در ویلاها
  • ساخت دیوار نمک در برج‌ها
  • ساخت دیوار نمک در ساختمان‌های تجاری و مسکونی
  • ساخت دیوار نمک در فضاهای لوکس
  • ساخت دیوار نمک در کلینیک درمانی

در سال‌های اخیر اتاق نمک و سازه‌های نمکی جایگاه ویژه‌ای در بین مردم پیدا کرده و مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. به همین دلیل است که در سراسر دنیا ساخت و طراحی دیوار نمک به یکی از کسب و کارهای پر سود تبدیل شده است. داکو سالت تنها مرکز تخصصی طراحی و ساخت اتاق نمک در ایران است که در زمینه ساخت انواع دیوارنمک مشاوره رایگان به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

خواص دیوار نمک

دیوار نمک از سنگ نمک ساخته می‌شود. سال‌ها قبل، انسان برای بهره‌مند شدن از خواص نمک به غار نمک طبیعی پناه می‌برد. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی این امکان برای انسان فراهم شد تا در دل دنیای صنعتی و مدرن امروز هم بتواند به آغوش طبیعت باز گردد. امروزه برای بهره بردن از خواص غار نمکی نیازی به پیمودن مسافت های طولانی و حضور در غارنمک طبیعی نیست. اتاق نمک یا دیوار نمک با الهام گرفتن از غار نمک طراحی شده است و دارای همان خواص است. دیوار نمک را می‌توان در محیط‌های مختلف پیاده‌سازی کرد و از خواص آن بهره‌مند شد.

مهم‌ترین خواص سنگ نمک آزاد ساختن یون منفی است. وجود یون‌های منفی در فضا، موجب تعادل میدان الکترومغناطیسی دو قطبی های مغز انسان می شود.  تجمع یون‌های مثبت در محیط، جریانی از رادیکال‌های آزاد به وجود می آید که می‌توانند منجر به ایجاد سرطان شوند. از سایر خواص دیوار نمک می‌توان به کمک در بهبود بسیاری از بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های تنفسی اشاره کرد.

انواع دیوار نمک

دیوار نمک یا پوشش نمکی در انواع مختلفی ساخته می‌شود. نمونه‌های رایج دیوار نمک عبارتند از:

دیوارنمک پودری یا پودری کلینیکال داکوسالت: در این نوع از دیوار نمک، دیوار از ترکیب پودر نمک و چسب نمک مخصوص پوشانده می‌شود. دیوار نمک پودری قابل اجرا روی دیواره‌های صاف و خم است.

دیوار غار نمکی داکوسالت: غار نمک یکی از انواع دیوار نمک است که به حالت غار طبیعی ساخته شده است. غار نمک در دو نوع پودری و صخره‌ای ساخته می‌شود. در غارنمک صخره، از قلوه سنگ‌ها برای ایجاد حالت صخره داخل غار استفاده می‌شود که جلوه بصری بسیار زیبایی دارد.

دیوار آجر نمکی: آجر نمک از سنگ نمک به وجود می‌آید و در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود. از آجر نمک در ساخت انواع اتاق نمک استفاده می‌شود. دیوار اتاق نمک با استفاده از آجر نمک پوشانده می‌شود و افرادی که در اتاق نمک حضور پیدا می‌کنند می‌توانند از خواص دیوار نمکی بهره‌مند شوند.

دیوار نمک در دکوراسیون داخلی

ساخت دیوار نمکی پس از فاز نازک کاری ساختمان و پاکیزگی کامل آن از گرد و غبار انجام می شود. دیوار نمک در سال‌های اخیر به یکی از عناصر بسیار مهم در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است.  از آن جایی که همواره اصالت انسان با طبیعت در ارتباط بوده است، استفاده از سازه‌هایی از جنس طبیعت، تاثیر به سزایی در سلامت روح و روان انسان دارد. دیوار نمک قابل پیاده‌سازی در ابعاد و رنگ‌های مختلف است. طراحی و ساخت دیوار نمکی با توجه به میزان بودجه، نوع سلیقه و نیز هدف از داشتن فضای نمکی می تواند بسیار متنوع و متفاوت باشد.

ساخت انواع پوشش آجر نمک، پودری، دیوار نمک قلوه‌ای، دیوار نمک صخره‌ای

داکوسالت یک گروه دانش محور است که با بهره‌گیری از کادری مجرب و استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا، شما را زمینه ساخت، طراحی و اجرای انواع پوشش آجر نمک، پودری، دیوار نمک قلوه‌ای، دیوار نمک صخره‌ای راهنمایی می‌کند. امروزه ساخت و طراحی دیوار نمک به یکی از مشاغل پر سود در دنیا و ایران تبدیل شده است. این مجموعه برای ساخت صفر تا صد انواع دیوار نمک در کنار شما است تا بتوانید کسب و کار خود را متحول کنید. اگر مهندس معمار هستید، اگر کلینیک درمانی دارید، اگر علاقه‌مند به دکوراسیون داخلی هستید یا سالن ماساژ، یوگا و اسپا دارید همین الان با ما تماس بگیرید تا هر آن چه را که برای ساخت دیوار نمک نیاز دارید در اختیار شما قرار دهیم.

مصالح ساخت دیوار نمک

مصالح ساخت دیوار نمک با توجه به نوع کاربری آن متفاوت است. مصالح دیوار نمک باید مرغوب باشد تا دچار ریزش یا سایر حوادث ناگوار نباشد. برای طراحی و ساخت دیوار نمک با روشی کاملا تخصصی و مصالح درجه یک می‌توانید از خدمات داکوسالت بهره‌مند شوید.

مجوز دیوار نمک

در صورتی که دیوار نمک در دکوراسیون داخلی به کار برود و کاربرد درمانی نداشته باشد نیاز به دریافت مجوز ندارد. اما اگر هدف از ساخت دیوار نمک، استفاده از خواص درمانی اتاق نمک باشد(مانند استفاده در کلینیک‌های درمانی) نیاز به دریافت مجوز دیوار نمک از سازمان‌های مربوطه خواهد بود. داکوسالت تنها مرکز تخصصی طراحی و ساخت اتاق نمک به شما در اخد مجوز دیوار نمک یا اتاق نمک کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید برای گرفتن نمایندگی محصولات و ساخت اتاق نمک نیز از ما مشاوره دریافت کنید.

داکو سالت هر آنچه از اتاق نمک نیاز دارید