مجله نمک درمانی

کاربردهای شگفت انگیز نمک

کاربردهای شگفت انگیز نمک

امروزه شاید بیشتر از گذشته کاربردهای نمک را بشناسیم و ارزش طلایی آن را درک کنیم. نمک که قبلاً فقط برای طعم دادن به غذا استفاده می‌شد الآن دیگر حتی کاربردهای پزشکی نیز دارد. در این مقاله به استفاده‌های نمک در زندگی بیشتر از خوردن را به شما نشان می‌دهیم.

تصفیه آب و تأثیر آن بر بازده انرژی

آب سخت آبی است که حاوی مواد معدنی محلول نامرئی، عمدتاً مواد معدنی کلسیم و منیزیم باشد. به‌طورمعمول، مردم به دلیل تجمع مقیاس در کتری‌ها و سرهای دوش یا سایر لوازم‌خانگی که از آب استفاده می‌کنند، به تأثیر آب سخت‌پی می‌برند.

مشکلات مرتبط با آب سخت را می‌توان با نصب نرم‌کننده آب برطرف کرد. نرم‌کننده‌های آب با روند تبادل یونی کار می‌کنند. اساساً آب از طریق میلیون‌ها دانه‌ریز کوچک با بار منفی عبور می‌کند که مواد معدنی سختی را جذب می‌کند – کلسیم و منیزیم.

این رزین برای پاک کردن مواد معدنی “شسته” می‌شود و دوباره مورداستفاده قرار می‌گیرد. نمک برای بازسازی رزین‌های تبادل یونی ضروری است. نرم شدن آب باعث افزایش کارایی و طول عمر دستگاه‌های پرمصرف انرژی می‌شود.

با این کار نمک به کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند و زباله‌های لوازم معیوب را کاهش می‌دهد.

نمک در زمستان امنیت ما را حفظ می‌کند

در طول زمستان روی نمک حساب می‌کنیم تا جاده‌هایمان ایمن و بدون برف و یخبندان باشد. نمک به دلیل مزایای بسیار زیاد، پرکاربردترین ماده یخ‌زدایی در اروپا و سراسر جهان است. این ماده نه‌تنها به‌طور طبیعی یافت می‌شود و هم ذخیره و استفاده از آن آسان است، بلکه در صورت استفاده صحیح از کمترین تأثیر محیط‌زیست نیز برخوردار است.

وقتی نمک به یخ و برف زده شود، دمای انجماد آب را کاهش می‌دهد و بنابراین یخ و برف را ذوب می‌کند.

نمک، یک عنصر اساسی در صنایع شیمیایی است

احتمال کمتر شناخته‌شده این است که صنایع شیمیایی با بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نمک است. نمک ماده اولیه تولید کلر و سود سوزآور است. آن‌ها با الکترولیز نمک به‌صورت نمک تولید می‌شوند. کلر یک ضدعفونی‌کننده بسیار مؤثر و یک جز اساسی در تولید شیمیایی هزاران محصول روزانه است.

سالم نگه‌داشتن گل‌های مصنوعی

گل‌های مصنوعی جایگزین خارق‌العاده‌ای برای گل‌های واقعی هستند – یک دسته خوب واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد و در درازمدت در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

جلوگیری از خراب شدن آن‌ها می‌تواند مشکل باشد، بنابراین با این ترفند هوشمندانه از آن‌ها می‌توانید مراقبت کنید: یک گلدان را بانمک پرکنید سپس مقداری آب سرد اضافه کنید. گل‌ها را بچینید و نمک باید به‌زودی جامد شود. این کار باعث افزایش عمر گل‌های مصنوعی می‌شود.

برای گل‌های طبیعی، از نمک‌های بزرگ‌تر Epsom استفاده کنید تا گل‌های خود را در جای خود لنگر نگه‌دارید. ما فکر می‌کنیم که آن‌ها بسیار زیبا به نظر می‌رسند، اما اگر از ظاهر نمک گلدان خوشتان نمی‌آید، به‌سادگی از گلدانی استفاده کنید که از بین نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *