چسب نمک چیست؟

چسب نمک، چسب مخصوص آجر نمک یا همان چسب ساخت اتاق نمک است. برای اتصال آجر نمک‌ها به یکدیگر از مواد مخصوصی به نام چسب نمک استفاده می‌شود. این چسب از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. فرمولاسیون چسب نمک برای اتصال آجر نمک‌ها مناسب است و امکان جدا شدن آجر نمک از یکدیگر و یا ریزش دیوار نمک وجود ندارد.

همه می‌دانیم که نمک برای تخریب خیلی از چسب ها استفاده میشه، حالا سوال اینجاست که پس برای چسباندن نمک و آجر نمک به یکدیگر از چه نوع چسبی باید استفاده کرد؟

داکوسالت تنها مرکز تخصصی و طراحی اتاق نمک در ایران به سوالات شما پاسخ می‌دهد.

انواع چسب نمک

چسب نمک در انواع مختلفی تولید می‌شود و کاربردهای مختلفی دارد. در حالت کلی انواع چسب نمک عبارتند از:

چسب نمک مایع: چسب نمک مخصوص آجر نمک و سنگ نمک

چسب نمک پودری: چسب نمک مخصوص چسباندن نمک نرم روی دیوار نمکی یا مخصوص غار نمکی

کاربرد چسب نمک

اصلی‌ترین کاربرد چسب نمک برای اتصال نمک و آجر نمک به یکدیگر است. از چسب نمک می‌توان در موارد زیر استفاده کرد.

  • چسب نمک برای ساخت دیوار نمک پودری
  • چسب نمک برای ساخت دیوار نمک آجری
  • چسب نمک برای ساخت دیوار نمک قلوه ای و نمک صخره ای

ضرورت استفاده از چسب نمک چیست؟

با توجه به این که نمک جذب کننده رطوبت است لذا هیچ نوع چسب یا مصالح ساختمانی دیگری مانند گچ، سیمان، یا… برای چسباندن نمک و آجر نمک مناسب نیست و باید از چسب مخصوص نمک استفاده کرد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که امکان چسباندن آجر نمک با برخی از چسب‌ها برای چند ساعت یا حتی چند روز وجود دارد، اما بعد از گذشت این مدت، چسب نمک فاسد شده و آجر نمک‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند که در این صورت دیوار ریزش خواهد کرد و خطرات جبران ناپذیری را با خود به همراه خواهد داشت. در سال ای گذشته برخی از افراد با استفاده از چسب نمک غیر استاندارد اقدام به ساخت اتاق نمک کردند که به دلیل ریزش دیوار خسارت مالی و جانی به همراه داشته است. پس میتوان گفت مهمترین رکن در ساخت اتاق نمک چسب نمک استاندارد است.

ویژگی های چسب نمک استاندارد چیست؟

تمام چسب‌ نمک‌های موجود در بازار دارای استانداردهای لازم نیستند. متاسفانه استفاده از چسب نمک‌های غیر استاندارد می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. بنابراین استفاده از چسب نمک مرغوب و استاندارد برای ساخت انواع سازه‌های نمکی بسیار حائز اهمیت است. برخی از ویژگی‌های چسب نمک استاندارد عبارتند از:

  • چسب نمک دارای مواد مضر سلامت نباشد. (نصاب هنگام استفاده از چسب نمک دچار مسمومیت نشود)
  • کارکردن نصاب اتاق نمک یا دیوار نمکی با چسب نمک آسان باشد.
  • چسب پس از استفاده سریع خشک نشود. (در صورتی که چسب نمک سریع خشک شود امکان تمیزکاری یا تراز کار وجود نخواهد داشت)
  • چسب نمک بعد از سفت شدن باید محکم باشد. ( در غیر این صورت دیوار نمک و اتاق نمک از استحکام مناسبی برخوردار نخواهد بود.)
  • چسب نمک یا چسب آجر نمک براثر سرما وگرما دچار فرسایش نشود.

خرید چسب نمک

داکوسالت مرجع تخصصی ساخت اتاق نمک و غار نمک با هدف ارائه خدمات تخصصی در این حوزه شروع به فعالیت کرده است. این مجموعه در حال حاضر مرکز تولید و پخش تجهیزات اتاق نمک است. یکی از مهم‌ترین تجهیزات اتاق نمک، چسب نمک است. داکوسالت مفتخر است که تنها چسب نمک استاندارد و دارای ضمانت نامه کتبی در ایران را عرضه می‌کند. استحکام چسب نمک تولید شده در داکوسالت بسیار مناسب است و بعد از گذشت تنها یک روز  امکان جداکردن سنگ نمک ها ازیک دیگر از محل چسب غیر ممکن است. برای خرید چسب نمک و استعلام قیمت چسب نمک مذکور فقط با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید تا از کارشناس پشتیبان مجموعه، مشاوره رایگان دریافت کنید.