قیمت اتاق نمک

یکی از موضوعات بسیار مهم درزمینهٔ ساخت و احداث اتاق نمکی یا غار مصنوعی هزینه آن است. عوامل مختلفی روی قیمت اتاق نمک تأثیر دارد. نوع اتاق نمکی و متراژ آن ازجمله این عوامل به شمار می‌­رود. تجهیزات و مصالح مورداستفاده نیز تأثیر زیادی بر هزینه­‌های کاردارند

استفاده از تجهیزات پیشرفته (از قبیل گرمایش یا سرمایش از کف) و مصالح بادوام نیازمند صرف مبالغ بیشتری است. به عوامل تأثیرگذار در قیمت می‌­توان نوع کاربری و استفاده از اتاق نمکی را نیز اضافه کرد. ساخت اتاق نمکی به‌منظور اهداف درمانی نیازمند تجهیزات تخصصی از قبیل هالوژنراتور است. درنتیجه هزینه‌­های ساخت افزایش پیدا می­‌کند.

 
 

هزینه ساخت اتاق نمک چگونه است؟ حداقل هزینه برای ساخت اتاق نمک

امروزه ساخت اتاق نمک یا غارهای نمکی مصنوعی در ایران همچون بسیاری از کشورها گسترش‌یافته است. رستوران، استخر، کافی­‌شاپ، هتل و … ازجمله مراکزی هستند که به ایجاد و ساخت اتاق نمک روی آورده‌­اند. این کار باهدف جذب مشتری و رفاه هر چه بیشتر ساکنان انجام می­‌شود. راه‌­اندازی اتاق نمکی به‌صورت تخصصی برای درمان انواع بیماری­‌های تنفسی، پوستی، مفصلی و … کاربرد دارد. یکی از سؤالات اصلی افرادی که به دنبال ساخت اتاق نمک هستند، درباره هزینه ساخت اتاق نمک و یا قیمت اتاق نمک است. با توجه به همین موضوع در این مطلب به پارامترهای مؤثر در هزینه ساخت اتاق نمک و هزینه تجهیزات اتاق نمک می‌پردازیم. در ادامه با داکو سالت همراه باشید.

مصالح مورد استفاده در اتاق نمکی

آجر نمک یکی از اصلی­‌ترین مصالح ساخت اتاق نمکی به شمار می‌رود. در ابعاد، رنگ و کیفیت متنوع آجر نمکی در دسترس متقاضیان قرار دارد. آجرهای مقاوم و باکیفیت به لحاظ قیمت گران­‌تر از سایرین هستند. برای برطرف کردن مشکل دوام پایین دیوار نمکی از چسب نمک برای اتصال این آجرها استفاده می­‌شود. البته برای کاهش هزینه­‌ها می­‌توان از گچ به‌جای چسب نمک استفاده کرد.

هم‌چنین استفاده از قاب چوبی برای قرار دادن آجرها نیز اقدام مناسبی است که دوام پایین آها را پوشش می­دهد. با این کار امکان جابجایی دیوار نمکی نیز وجود دارد. برای پوشش کف نیز از سرامیک یا ریگ­‌های نمکی استفاده می­‌شود که به لحاظ قیمتی باهم تفاوت دارند. آجر برای ساخت دیوار، کف، سکو، استخر و … مورداستفاده قرار می‌­گیرد.

 

تجهیزات از عوامل موثر در هزینه ساخت

برای ساخت اتاق نمک تجهیزات مختلفی مورداستفاده قرار می­‌گیرد؛ به‌عنوان‌مثال می‌­توان به سیستم گرمایشی، سرمایشی، نورپردازی، تهویه، وسایل رفاهی، تزئیناتی و … اشاره کرد. در رابطه با ساخت اتاق نمکی درمانی، تجهیزات از قبل تعریف‌شده و کارفرما دخالتی در انتخاب آن‌ها ندارد. به همین دلیل هزینه ساخت بالایی برای آن‌ها تعریف‌شده است؛ اما در رابطه با طراحی اتاق نمکی برای مراکز تفریحی، تجاری و …، امکان انتخاب و تغییر تجهیزات وجود دارد. درنتیجه دست طراح دکوراسیون برای تغییر تجهیزات و کاهش هزینه‌­ها باز است.

یکی از تجهیزات مهم درزمینهٔ نمک درمانی هالوژنراتور نام دارد. وظیفه این دستگاه تجزیه سنگ نمک و تبدیل آن به ذرات میکرومتری است. این ذرات ریز برای درمان مشکلات تنفسی و پوستی کاربرد دارد. وجود هالژنراتور در مراکز نمک درمانی ضرورت دارد؛ اما هیچ الزامی برای استفاده از آن در سایر مراکز نیست. بخش بزرگی از هزینه‌­های مربوط به ساخت اتاق نمکی مربوط به دستگاه هالوژنراتور می‌­باشد. این دستگاه در دو اندازه خانگی و صنعتی در بازار موجود است. نوع صنعتی در مقایسه با خانگی قیمت بالاتری دارد.

در مراکز تفریحی، تجاری و خدماتی با تجهیزات مختلف (سیستم سرمایشی، گرمایشی، هالوژنراتور و …)ساخت اتاق نمک انجام می­‌شود. به‌کارگیری هر یک از این تجهیزات، هزینه ساخت اتاق نمک را تغییر می­‌دهد.

مراکز سازنده اتاق نمکی

در زمینهٔ ساخت و تجهیز انواع اتاق نمکی، مراکز مختلفی فعالیت دارند. طبیعتاً هزینه ساخت یک اتاق نمک در این مراکز بر اساس تجربه و کیفیت کار متفاوت است. کارشناسان این مراکز با در نظر گرفتن خواسته­‌های مشتری و کارشناسی محل هزینه کار را تخمین می­زنند. هر یک از مراکز فعال درزمینهٔ ساخت و تجهیز اتاق نمکی هزینه­‌های دریافتی متفاوتی دارند. تخمین هزینه‌­ها توسط کارشناسان مجموعه بعد از بازدید از محل، بررسی متراژ، سلیقه مشتری، نوع کاربری و … انجام می‌­شود.

متراژ اتاق نمکی

از عوامل مؤثر در هزینه ساخت اتاق نمک: متراژ اتاق نمکی

برای متراژهای کمتر از ۱۲ مترمربع،ساخت اتاق نمکی تخصصی (درمانی)، توصیه نمی‌شود؛ زیرا امکان جایگذاری تجهیزات مختلف و بهره‌­گیری مناسب از آن‌ها وجود ندارد. البته برای داشتن اتاق نمکی در منزل یا اماکن تجاری، تفریحی و خدماتی فضای ۶ مترمربعی نیز کافی است. اتاق‌­های با متراژ بالا در مقایسه با سایرین به مصالح و تجهیزات بیشتری نیاز دارند. درنتیجه هزینه ساخت برای آن‌ها افزایش می‌­یابد. در کنار متراژ باید به نوع اتاق نیز توجه شود. غارهای مصنوعی در مقایسه با اتاق نمکی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

هزینه تبدیل فضاهای کوچک به اتاق نمکی در مقایسه با فضاهای بزرگ کمتر است. البته باید توجه داشت که امکان به‌کارگیری تجهیزات مختلف در فضاهای کوچک وجود ندارد. درنتیجه کارایی آن کاهش می‌­یابد.

نوع کاربری اتاق نمکی 

نوع کاربری تأثیر زیادی بر هزینه ساخت اتاق نمک دارد. در مراکز خدماتی و تجاری و حتی خانه‌­های مسکونی ساخت اتاق نمک به‌منظور بهره­‌گیری از خواص روحی و روانی این ماده انجام می‌­شود. با این کار یون منفی در فضا افزایش‌یافته و اثرات مخرب یون مثبت را از بین می­‌برد؛ به‌عنوان‌مثال می‌­توان به خستگی، افسردگی، اضطراب، سردرد، کسالت و آلودگی هوا اشاره کرد.

ساخت اتاق نمکی یا غارهای مصنوعی گاهی به‌صورت تخصصی برای درمان انواع بیماری انجام می‌­شود. بیماری­های تنفسی، پوستی و درد مفصل را می‌­توان بانمک درمانی بهبود داد. هزینه ساخت در این دو روش با یکدیگر قابل‌مقایسه نیست. مراکز درمانی به دلیل استفاده از تجهیزات تخصصی، هزینه‌­های بالاتری را می­‌طلبند.

در صورت ساخت اتاق نمکی برای درمان بیماری­‌های تنفسی یا پوستی، تجهیزات خاصی موردنیاز است. درنتیجه هزینه‌­های کار افزایش پیدا می­‌کند. این در حالی است که برای اتاق نمک معمولی هزینه­‌ها کمتر است.

هزینه ساخت اتاق نمک

در این‌باره می‌توان گفت هزینه ساخت اتاق نمکی یا قیمت اتاق نمک به فاکتورهای مهمی بستگی دارد که ازجمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. متراژ اتاق
  2. مجری کار
  3. نوع کاربری
  4. مصالح مورداستفاده
  5. تجهیزات مورداستفاده

هزینه ساخت اتاق نمک بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌­شود. متراژ، نوع (اتاق نمکی یا غار)، تجهیزات مورداستفاده، مصالح به‌کاررفته در ساخت، نوع کاربری و شرکت سازنده ازجمله این عوامل به شمار می‌­روند.

چرا ساخت اتاق نمک اهمیت دارد؟

ساخت اتاق نمک برای بهره­‌گیری از خواص درمانی این ماده سابقه‌­ای طولانی دارد؛ اما سابقه ساخت این تجهیزات در ایران کمتر از ده سال است.علاوه‌براین ساخت اتاق نمک با اهداف درمانی برای انواع بیماران تنفسی، پوستی و مفصلی کاربرد دارد.

البته بسیاری از مراکز تجاری و خدماتی از قبیل کافی­‌شاپ، رستوران، هتل، مهمان‌خانه، استخر و … نیز می­‌توانند اقدام به ساخت اتاق نمک در بخشی از فضای خود کنند.اگر این شرایط را مد نظر قرار دهید، بیشتر باهدف جذب مشتری است. به عبارتی درمان بیماری در این شرایط در دستور کار قرار ندارد.

پاک‌سازی هوا، کاهش مشکلات تنفسی و بهبود وضعیت روحی و روانی بخشی از مزایای اتاق نمک است. به همین دلیل تقاضای بسیاری برای ساخت اتاق­ نمکی در مراکز مسکونی، تجاری، خدماتی و رفاهی وجود دارد.

سوالات متداول شما درباره هزینه و قیمت‌های اتاق نمک

برآورد هزینه برای ساخت یک اتاق نمک به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توانید برای مشاوره تخصصی در این‌باره با کارشناسان داکوسالت در ارتباط باشید.

مجموعه داکوسالت با داشتن تجربه چندین ساله در زمینه ساخت اتاق نمک این توانایی را دارد که باتوجه به بودجه شما، بهترین تخمین را بزند و همین امر باعث می‌شود که قیمت وهزینه‌های شما به حداقل مقدار خود برسد.

ساخت اتاق نمک و استفاده از آن در ایران سابقه طولانی ندارد. اما اخیرا به دلیل مزایایی که این اتاق‌ها دارند، مردم به استفاده از آن‌ها روی آورده‌اند. به همین دلیل مراکزی که به این کار مشغول هستند، سعی می‌کنند بهترین امکانات را به کار گیرند. برای برترین شدن در این بازار باید از امکانات به‌روز بسیاری در مجموعه خود استفاده کنید.

بله. ساخت نمک الزاما باید زیر نظر متخصصین این زمینه انجام گیرد چراکه ممکن است در صورت عدم رعایت استانداردها در حین ساخت، نه تنها در سلامتی شما نتایج مطلوبی نداشته باشد، بلکه مضر هم باشد.

اگر شما جزو افرادی هستید که تنهایی را ترجیح می‌دهید و دوست دارید حریم شخصی بیشتری داشته باشید، قطعا داشتن یک اتاق نمک اختصاصی در خانه برای شما گزینه بهتری است. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که ساخت اتاق نمک در خانه هزینه‌هایی برای شما خواهد داشت. اگر امکان پرداخت هزینه‌ها را دارید، یک اتاق نمک شخصی برای خود بسازید. اما اگر از هم صحبتی با غریبه‌ها لذت می‌برید و فکر می‌کنید احتیاجی به هزینه برای ساخت اتاق نمک خودتان ندارید، به یکی از این مراکز مراجعه کنید.

بر اساس نوع، کیفیت و رنگ مصالح مورداستفاده (آجر و ریگ‌­های نمکی) هزینه ساخت اتاق نمک متفاوت است. همچنین در صورت استفاده از قاب چوبی یا چسب نمک در ساخت دیوار نمکی هزینه­‌ها افزایش می­‌یابد.

داکوسالت مرجع تخصصی ساخت اتاق نمک

برای مشاوره فرم را تکمیل کنید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

تماس با کارشناسان داکو

یکی ازاصلی ترین خدمات شرکت داکوسالت ساخت و طراحی اتاق نمک است که دراین زمینه بهترین مشاوره برای انتخاب اتاق نمک و پتانسیل های اجرایی را درکنار هم قرار خواهد داد و درنهایت بهترین گزینه و انتخاب را پیش روی مشتریان خود قرار خواهد داد

بازدید و کارشناسی

به صورت کلی بازدید و کارشناسی به دو صورت قابل انجام خواهد بود
به صورت انلاین و ارسال فیلم به همراه توضیحات
به صورت بازدید حضوری از مجموعه