مجله نمک درمانی

ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره بررسی کامل و خواص آن

ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره بررسی کامل و خواص آن

اتاق نمک فضایی پوشیده از نمک است که تأثیرات درمانی بسیار زیادی دارد. اتاق نمک را می‌توان در مراکز مختلف درمانی مانند مراکز مشاوره ساخت. اگرچه ممکن است ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره در ایران پدیده‌ای نوظهور باشد اما از دیرباز در سراسر دنیا از خواص نمک برای بهبود عملکرد سیستم تنفسی، گوارشی و عصبی استفاده می‌شود. از طرف دیگر مراکز بسیار زیادی اتاق نمک را به مجموعه خود اضافه کرده‌اند تا خدمات درمانی و زیبایی را به مشتریان خود ارائه دهند. با توجه به همین موضوع در این مقاله به سؤالات رایج در ارتباط با ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره می‌پردازیم. در ادامه با داکو سالت تنها مرکز تخصصی ساخت اتاق نمک در ایران همراه باشید.

خواص نمک درمانی را بیشتر بشناسید

امروزه بسیاری از مشاغل برای درآمد بیشتر و آرامش و رفاه بیشتر مشتریان خود از اتاق نمک بهره می­گیرند. ازجمله این موارد می­توان به ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره، بیمارستان، مرکز خرید، هتل، رستوران، کافی­شاپ و … اشاره کرد. خواص بسیاری برای اتاق نمک ذکرشده است. ازجمله این موارد می­توان به بهبودی مشکلات تنفسی نظیر سرماخوردگی، آنفولانزا، آسم، برونسشیت و … اشاره کرد. زیرا نمک دارای خاصیت آنتی­باکتریال و ضدالتهابی است. علاوه بر این اغلب مشکلات و عوارض ناشی از فعالیت باکتری­ها روی پوست را می­توان با استفاده از نمک درمان کرد. آکنه، جوش­های دوران بلوغ، اگزما و … در این گروه جای می­گیرند.

به این موارد می­توان کاهش التهابات موجود در مفاصل را نیز اضافه کرد. درنتیجه درد و ناراحتی حاصل از التهاب مفصل با استفاده از نمک التیام می­یابد. البته خواص نمک تنها در موارد فوق خلاصه نمی­شود. از گذشته تابحال این ماده معدنی سفیدرنگ درزمینهٔ انرژی‌درمانی نیز کاربرد فراوانی داشته است. اهمیت استفاده از نمک در دو مکتب بزرگ یوگا و لنگ‌شویی به‌خوبی قابل‌مشاهده است. درواقع بلورهای درخشان نمک نقش دفع انرژی­ منفی از محیط را بر عهده‌دارند. این موضوع به‌صورت علمی به اثبات رسیده است.

تحقیقات علمی نشان می­دهند که بلورهای نمک استعداد یونیزاسیون زیادی دارند. فرآیند یونیزاسیون این بلورها به‌محض قرارگیری در معرض منبع انرژی (از قبیل نور خورشید، نور لامپ و …) آغاز می­شود. یون­های منفی حاصل از این فرآیند بر یون­های مثبت موجود در محیط غلبه می­کنند. درنتیجه هوایی پاک و عاری از هرگونه مواد آلوده‌کننده در اختیار ساکنان قرار می­گیرد. مشکلاتی نظیر احساس خستگی، کسالت، خواب‌آلودگی، افسردگی و استرس ناشی از غلبه انرژی منفی بر فضا است. با به‌کارگیری نمک می­توان از شر این مشکلات رهایی پیدا کرد.

ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره بررسی کامل و خواص آن

نمک یک ماده شگفت­انگیز در انرژی‌درمانی است و قابلیت بالای در دفع انرژی منفی دارد. درواقع یکی از دلایل استقبال انواع فضاهای تجاری، رفاهی و خدماتی از ساخت اتاق نمک نیز به همین موضوع بازمی­گردد.

مزایای نمک درمانی در مرکز مشاوره

ایده­های مختلفی برای ساخت مراکز مشاوره وجود دارد. هدف سازنده یا طراح دکوراسیون از به‌کارگیری و اجرای این ایده­ها، جذب مشتری و آسایش هر چه بیشتر کارکنان و مراجعه­کنندگان است. ساخت اتاق نمک در مراکز مشاوره یکی از این ایده­های جذاب و جالب است. جالب است بدانید که بسیاری از مراکز مشاوره در سراسر جهان از اشکال مختلف نمک (حتی به‌سادگی یک‌تکه سنگ) برای طراحی داخلی خود بهره می­گیرند. با این کار کارکنان و افراد مراجعه‌کننده می­توانند در کنار انجام فعالیت خود از خواص درمانی نمک نیز برخوردار شوند.

مراجعه‌کنندگان به مراکز مشاوره از درجات مختلف استرس، اضطراب و خستگی­ رنج می­برند. دلیل این موضوع مشغله فراوان و مشکلات زندگی شهری است؛ به‌عنوان‌مثال محیط پیرامون تحت تأثیر استفاده از وسایل الکترونیکی (گوشی همراه، راینه، مودم و …) سرشار از امواج الکترومغناطیسی است. وجود این امواج نقش مؤثری در ضعف اعصاب و تمرکز دارد. نمک با جذب این امواج و تولید یون منفی به میزان قابل‌توجهی از این مشکلات کاسته و موجب آسایش و آرامش ساکنان می­شود.

با ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره امکان برخورداری کارکنان و مراجعه­کنندگان از مزایای این ماده معدنی فراهم می­شود. یکی از مهم­ترین مزایای نمک جذب امواج الکترومغناطیسی و دفع انرژی منفی از محیط است.

انواع اتاق نمک در مرکز مشاوره

ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره (مدل غار نمکی)

انواع مختلفی از اتاق نمک در مرکز مشاوره قابل‌اجرا است. یکی از این موارد اتاق آجر نمکی نام دارد. بیشتر افراد متقاضی ساخت اتاق­هایی ازاین‌دست برای مراکز مشاوره هستند. دلایل مختلفی برای این موضوع عنوان‌شده است. برای اجرای این روش محدودیتی به لحاظ ابعادی وجود ندارد. به عبارتی ساخت آن برای مکان­های بسیار کوچک یا بزرگ امکان­پذیر است. همچنین قابلیت اجرا با هر میزان بودجه، استقبال زیاد از اتاق آجر نمکی را رقم‌زده است. آجر نمک اصلی­ترین مصالح به‌کاررفته در این روش است. این آجرها برای ساخت دیوار نمکی مورداستفاده قرار می­گیرند.

آجرهای نمکی با استفاده از چسب نمک به هم متصل می­شود. می­توان برای استحکام هرچه بیشتر دیوار از قاب چوبی نیز استفاده کرد. آجرهای نمکی و سایر مصالح باکیفیت‌های مختلفی در دسترس قرار دارند. درنتیجه با توجه به بودجه اختصاصی می­توان برای خرید و ساخت اقدام کرد. همچنین در صورت محدودیت منابع مالی می­توان تنها یکی از دیوارها را با آجر نمکی پوشاند. گاهی می­توان تنها به استفاده از یک چراغ یا آباژور نمکی نیز بسنده کرد. یکی دیگر از انواع اتاق نمک در مرکز مشاوره اتاق نمک پودری نام دارد. این اتاق از طریق جایگزینی آجر نمک با پودر نمک، حاصل می­شود.

ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره بررسی کامل و خواص آن

تبدیل بخشی از فضای مراکز مشاوره به غار نمکی یک ایده برای مرکز مشاوره است که طرفداران خاص خود را دارد. همان‌طور که از نام این اتاق برمی­آید، کاملاً مشابه غارهای طبیعی طراحی می­شود. فضای یونیک و دل‌نشین این‌گونه مراکز، حس خوبی به ساکنان منتقل می­کند. البته ساخت اتاق غار نمکی در فضاهایی با متراژ کم امکان­پذیر نیست. همچنین هزینه­های ساخت آن در مقایسه با نوع پودری یا آجری بسیار بالاتر می­باشد. به همین دلیل برای ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره، با اقبال کمتری روبرو شده است.

در اغلب موارد ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره به روش اتاق آجری یا پودری انجام می­شود. برای مراکزی با متراژ زیاد امکان ساخت اتاق غار نمکی نیز وجود دارد. البته در این شرایط هزینه­های­ ساخت بیشتر است.

هزینه ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره

هزینه ساخت اتاق نمک در مراکز مشاوره بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می­شود. ازجمله این موارد می­توان به نوع اتاق نمکی اشاره کرد. زبیعتاً اتاق غار نمکی در مقایسه با نوع آجری یا پودری به هزینه بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این موضوع مواردی چون متراژ، مصالح موردنیاز، کیفیت مصالح نیز در رابه با هزینه تعیین‌کننده هستند. مبلغ دقیق پروژه پس از بازدید کارشناسان مجموعه داکو سالت از محل پروژه و ارزیابی موارد فوق تعیین خواهد شد.

هزینه ساخت اتاق نمک در مراکز مشاوره بر اساس عواملی چون نوع اتاق، متراژ، مصالح موردنیاز و کیفیت مصالح تعیین می­شود. ساخت اتاق غاری نمکی در مقایسه با نوع پودری یا آجری هزینه بیشتری را می­طلبد.

سخن پایانی

امروزه خواص بیشمار سنگ نمک برای سلامتی جسمی و روحی بر کسی پوشیده نیست. بهره­مندی از این خواص نیازمند طراحی و ساخت اتاق نمک است. مشاغل مختلفی از این ماده برای بهبود فضای کسب‌وکار و افزایش درآمد استفاده می­کنند. ازجمله این موارد می­توان به ساخت اتاق نمک در مرکز مشاوره، بیمارستان، هتل، رستوران، کافی­شاپ، مرکز خرید و بسیاری فضاهای دیگر اشاره کرد. ساخت اتاق نمک در مراکز مشاوره به اشکال مختلف از قبیل اتاق غار نمکی، آجری نمکی یا اتاق نمک پودری امکان­پذیر است. انتخاب هر یک از این موارد بر اساس منابع مالی، سلیقه متقاضی، متراژ و شرایط محل انجام می­شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *