دسته‌بندی نشده

سالن ماساژ نمک

سالن ماساژ نمک

نمک درمانی یک روش کاملا طبیعی است. نمک باعث افزایش سرعت روند بهبودی بسیاری از بیماری ها می شود. به همین منظور ساخت اتاق های نمک در سراسر جهان رواج پیدا کرده است. یکی از مهم ترین مکان هایی که این اتاق را در نظر گرفته است سالن های ماساژ است.

مواردی که برای راه اندازی سالن ماساژ نمک نیاز است

ماساژ با نمک یک حس فوق العاده و آرام بخشی است که هر فرد حداقل باید یک بار آن را در زندگی اش تجربه کند. حال برای راه اندازی اتاق های نمک در سالن های ماساژ باید از وسایل بخصوصی استفاده کنید که شامل موارد زیر می باشند:
دیزاین اتاق ماساژ نمک: برای این امر لازم است حتما با یک طراح با تجربه مشورت کنید. البته نیاز نیست اتاق کاملا مجهزی داشته باشید فقط وسایل مخصوص به اتاق نمک و ماساژ نمک را تهیه کنید کافی است با این وسیله ها می توانید به راحتی اتاق نمک را تزیین کنید.
مجوز اتاق نمک یا ماساژ نمک: این اتاق ها به دلیل آنکه جنبه درمانی دارد نیاز به مجوز خاصی ندارد. کافی است که مجوز کلی سالن ماساژ یا مدرک ماساژ را داشته باشید.
هزینه اتاق نمک ماساژ: هزینه های اتاق ماساژ بستگی به ابعاد، نوع اتاق نمک، کاربری اتاق و… دارد. البته کسانی که می خواهند این اتاق را برای سالن خود تهیه کنند می توانند با کمترین هزینه اتاق نمک را بسازند.

سالن ماساژ نمک

مزایا استفاده از ماساژ نمک

سنگ های نمک خواص زیادی دارند با استفاده از ماساژ نمک مواد معدنی که در نمک وجود دارد جذب پوست می شود و باعث حفظ تعادل پی اچ بدن می شود. از مزیت های دیگر ماساژ نمک می توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفط تعادل متابولیسم
 • بهبود گردش خون
 • آرام شدن سیستم عصبی
 • کاهش علامت های پیری
 • سم زدایی
 •  تقویت سیستم ایمنی
 • تنظیم قند خون
 • تامین مواد معدنی
 • درمان بیماری های پوستی
 • بهبود خلق و خو
 • درمان اگزما
 • غدد فوق کلیوی و تیروئید

مزیت های استفاده از ماساژ نمک بسیار زیاد است. این ماساژ را با سنگ های معمولی و یا سنگ های بازالت انجام می دهند به همین دلیل هر روز تعداد مراجعه کنند ها زیادتر می شود.

وسایل مورد نیاز اتاق ماساژ نمک

برای داشتن یک اتاق نمک برای سالن ماساژ لازم است وسایل مخصوص به این اتاق را تهیه کنید که شامل موارد زیر می شود:
سنگ ماساژ نمک: این سنگ در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارد. ماساژور با قرار دادن سنگ نمک کل بدن را ماساژ می دهد. هر چه قدر سنک نمک مرغوب تر باشد نتیجهبهتری خواهد داشت.
آجر نمک: یکی از مهم ترین وسیله های برای ماساژ نمک، آجر نمک است. آجر نمک را می توانید به عنوان دیزاین اتاق ماساژ نیز قرار دهید به دلیل آنکه داای خواص بیشمار است و به دفع انرژی های منفی کمک می کند. مهم ترین خواص آجر نمک این است که حس آرامش را ایجاد می کند.

سالن ماساژ نمک
صابون نمک: صابون های نمک دارای خواص بسیار زیادی هستند. صابون های نمک به رفع آکنه ها بسیار مفید هستند. از صابون های نمک می توان به عنوان یک روشن کننده پوست و جوانسازی پوست نام برد از صابون های نمک برای پوست صورت و دست و پا می توان استفاده کرد. صابون های نمک یکی از موثر ترین وسایل ماساژ بشمار می رود و آن را می توانید در رنگ ها و مدل های مختلف پیدا کنید.
تخت نمک: برای استفاده بیشتر از نمک در سالن های ماساژ از تخت های نمک استفاده می کنند. تخت های نمک فقط برای اتاق های ماساژ است. این تخت ها می توانید با ابعاد مختلف طراحی کنید.
هالوژراتور: دستگاه هالوژراتور با پخش کردن ذرات بسیار کوچک نمک در هوا اتاق نمک را مانند غاز نمک می کند. به همین منظور کسانی که ماساژ را انجام می دهند احساس شادی و آرامش دارند.
وسایل مورد نیاز اتاق های نمک بسیار زیاد است که می توانید طبق سلیقه شخصی خودتان آن ها را انتخاب کنید.

کلام آخر

برای آنکه یک اتاق نمک در سالن ماساژ خود داشته باشید بهتر است با فردی که در این زمینه فعالیت داشتهه است مشورت کنید. اتاق های نمک هم باعث پیشرفت سالن ماساژ می شود هم باعث می شود. تعداد مراجعه کنندگان زیادتر شود با این کار از لحاظ اقتصادی نیز پیشرفت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *