نمک دریا بهتر است یا سنگ نمک

همان طور که می دانید انواع نمک در بازار موجود است که افراد همواره به دنبال بهترین و مرغوب ترین و با کیفیت ترین ها هستند به همین خاطر تا می توانند پرس و جو می کنند و از افراد آگاه می خواهند که آن ها را راهنمایی کند، آیا با وجود تنوعی که در میان نمک ها وجود دارد می توان یکی را انتخاب کرد؟

اصلا بهترین نوع نمک کدام است. بهتر است بدانید که اکنون در میان رقابت سخت نمک ها دو نمونه نمک که کیفیت بالا تر و محبوبیت بیش تری دارند نمک دریا و سنگ نمک هستند البته که هر کدام از آن ها خواص و مزایای ویژه ای دارند که برای بهره مندی از آن ها باید به طور مداوم و در اندازه مشخص استفاده شوند.

اما دقیقا کدام از آن ها بهتر است؟ در ادامه در مورد هر یک به طور کامل توضیح داده ایم تا بتوانید انتخاب درست و دقیقی داشته باشید. پس برای اطلاعات بیش ار بند بعد را به دقت مطالعه کنید.

نمک دریا

نمک دریا از دریاچه ارومیه استخراج می شود که بزرگ ترین منبع تولید نمک دریا است نمک دریا از نمونه های پر فایده ای است که برای ماساژ درمانی و یوگا و حتی به عنوان خوراکی هم استفاده می شود.

وجود نمک دریا نه تنها غذا را خوش مزه می کند بلکه باعث می شود بدن شما عناصر ضروری را دریافت کند. از دیگر مزایای نمک دریا می توان به تمیز و براق کننده بودن آن اشاره نمود.

اما سنگ نمک که افراد بسیار زیادی برای داشتن آن راهی فروشگاه ها می شوند و به دنبال نمونه اصل آن هستند، سنگ نمک دفع کننده سیگنال های منفی و جذب کننده انرژی های مثبت است، از سنگ نمک در دیزاین خانه هم استفاده می شود.

نمک خوراکی در طبیعت

نمک خوراکی یکی از ترکیبات پر کاربرد روزانه افراد است و دارای فواید و خواص بی نظیری است. حتما می دانید که در طبیعت نمک وجود دارد اما ممکن است سوال پیش آید که کجاست؟

انواع نمک در طبیعت ایران و کشور های دیگر وجود دارد برای مثال دریاچه های نمک مثل دریاچه ارومیه که منبع اصلی نمک را استخراج و به کشور های دیگر صادر می کند که دارای خواص دارویی و درمانی هم می باشد.

نمک دیگر نمک معادن و نمک کوهی است که آن ها هم همان طور که از نام شان مشخص از کوه و معدن استخراج می شوند و رنگ و ترکیب آن ها بستگی به عناصر تشکیل دهنده آن ها دارد.

هر کدام از این نمک ها با خواص و ویژگی هایی که دارند به شدت استفاده می شوند. ناخالصی در نمک دریا خیلی کم تر از نمک های دیگر است پس نمکی سالم تر و قابل استفاده تر است و قطع به یقین تاثیراتی که نمک دریا بر روی انسان دارد هیچ نمک دیگری ندارد.

زیرا فواید آن زیاد و اثر گذاری آن سریع است. خوشبختانه امروزه انواع نمک را استخراج می کنند و در بسته بندی های معین به مصرف عموم می رسانند.

کاربرد های نمک خوراکی در صنایع

همان طور که می دانید نمک خوراکی علاوه بر صنایع غذایی در صنایع دیگر هم استفاده می شود که به خاطر درصد خلوص و انواع آن است. بنابراین نمک ها را با توجه به خلوصی که دارند هنگام استخراج دسته بندی نموده و در صنایع مختلف از آن استفاده می کنند.

برای مثال نمک هایی که با خلوص متفاوت وجود دارند مانند نمک پودری که در مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد و نمک صدفی که صنعت تصفیه و لبینیات و دباغی استفاده می شود و نمک شیلاتی که همان طور که از نام آن مشخص است در شیلات مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک ها انواع مختلفی دارند که از آن ها در صنعت نفت و صنعت برق هم استفاده می شود به همین منظور امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا در مورد نمک در چنین صنایعی صحبت کنیم برای اطلاعات بیش تر لطفا بند های بعد را به دقت مورد مطالعه قرار دهید.

کاربرد نمک خوراکی در صنعت نفت

شاید به نظر عجیب باشد اما درست است که نمک به خاطر میزان خلوص و ترکیبی که دارد در صنعت نفت مورد استفاده قرار می گیرد حال ممکن است سوال پیش آید که چگونه؟

در واقع از نمک خوراکی که دارای کلسیم کلراید هم می باشد در گل حفاری چاه نفت استفاده می شود به این صورت که زمانی که نمک در گل مخلوط می شود از نمک اشباع می شود در آخر به گل نمک تبدیل می شود و مانع از ریزش آن درون چاه می شود.

پس همان طور که می بینید نمک خوراکی با وجود ناخالصی و غلظتی که دارد چه قدر به کار می آید و وجود آن به چه میزان مهم و ضروری است. برای پی بردن به استفاده از نمک خوراکی در صنعت برق بند بعد را مطالعه کنید.

کاربرد نمک خوراکی در صنعت برق

البته که از نمک خوراکی در صنعت برق هم استفاده می شود اما چگونه؟ در حقیقت از نمک خوراکی برای ذخیره انرژی برق استفاده می شود به این صورت که مخازن بزرگی را پر از نمک و ضد یخ می کنند که هوای گرم و سرد را به انرژی برق تبدیل نموده و با قابلیت بالایی که دارد می تواند انرژی را تا چند روز نگه دارد. البته که تولید برق به این صورت بسیار ارزان قیمت ار از روش های دیگر است و در آینده می تواند موفق شود.

طبع نمک خوراکی

اغلب برای افراد مهم است چیزی که می خورند چه طبعی دارد و آیا با مزاج آن ها سازگار است یا خیر. نمک خوراکی هم به خاطر این که بسیار استفاده می شود و در تمام غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد باید از نظر طبع و مزاج بررسی شود تا موادی با طبع برعکس با آن استفاده شود و ایجاد بیماری نکند.

مزاج نمک در طب سنتی گرم و خشک است و نمک به عنوان یک ماده گرم شناخته می شود به همین خاطر موردی ندارد که با موادی با طبع سرد سرو شود تا اثر آن را خنثی کند.

نمک با طبع گرمی که دارد در طب سنتی به عنوان یک ضد عفونی کننده و تمیز کننده استفاده می شود به این صورت که از نمک خوراکی برای تمیز کردن دهان و دندان به ویژه از بین بردن بوی بد دهان استفاده می شود همچنین نمک را در انواع نوشیدنی که طبع سرد دارند می ریزند تا بدن دچار دوگانگی مزاج نشود.

مثلا از مقداری نمک در دوغ استفاده می شود زیرا دوغ به تنهایی سرد است و ممکن است باعث شدی سردی کنید. پس شناختن مزاج گرم نمک کمک بسیار زیادی هنگام خوردن می کند.

سالم ترین نمک کدام است؟

همان قدر که مصرف مواد مختلف و طعم دهنده ها مهم است سالم بودن آن ها هم حائز اهمیت است نمک هم یکی از طعم دهنده های بسیار مفید و خوش طعم است که باید سالم بودن آن چک شود سپس از آن استفاده نمود.

به همین منظور باید تشخیص نمک سالم را یاد بگیرید برای تشخیص نمک سالم باید به رنگ نمک توجه کنید نمک سالم سفید رنگ است و کاملا پودری است نه این که بلور های آن کوچک و بزرگ باشد.

برای تشخیص سالم بودن نمک باید به بوی آن توجه کنید نمک سالم بوی گندیده نمی دهد و بوی شوری آن کاملا واضح است. از دیگر راه های تشخیص نمک سالم این است که کمی از آن مزه کرد نمک کاملا شور است و مزه ای غیر از آن نشان دهنده نا سالم بودن آن است.

نمک سالم باید بسته بندی داشته باشد که به دور از رطوبت و باشد زیرا رطوبت سبب چسبندگی بلور های نمک و در نهایت موجب خراب شدن آن می شود. نمک سالم یک دست سفید است و هیچ گونه ذرات خارجی نخواهد داشت. پس لطفا هنگام تشخیص سالم بودن نمک بسیار دقت نمایید تا درست تشخیص دهید.

جایگزین نمک خوراکی

نمک خوراکی را با وجود تمام فواید و مزایایی که برای ماهیچه ها و عضلات دارد توصیه می کنند نخورید زیرا ممکن است منجر به بالا بردن فشار خون شود که همین سبب بیماری های قلبی و عروقی خواهد شد به همین خاطر مدام در حال تحقیق در مورد یافتن جانشین نمک در غذا هستند تا بتوانند همه خطرات ناشی از مصرف نمک را کاهش دهند.

قطعا ماده و یا طعم دهنده ای که قرار است جایگزین نمک شود باید دارای طعم لذیذی باشد تا علاوه بر خوش طعم کردن غذا باعث برانگیختن اشتها شود. امروزه سبزیجات و گیاهان زیادی جود دارند که طعم و مزه ای همچون نمک دارند و با هر بار استفاده از آن ها در غذا سما متوجه نبود نمک نمی شوید و با خیال راحت می توانید به خوردن ادامه دهید برای این که جانشین نمک خوراکی را بشناسید پاراگراف بعد را به دقت مطالعه کنید.

به جای نمک چی بخوریم؟

بهتر است به جای نمک خوراکی مقداری ترخون را شسته و خشک کرده و آسیاب کنید و بر روی غذا ها بپاشید ترخون مزه ای تقریبا شور دارد که می تواند اشتها بر انگیز باشد.

از دیگر گیاهان که می توان به جای نمک استفاده کرد زنجبیل است زیرا طعم تندی که دارد باعث می شود شما کمبود نمک را حس نکنید. یکی دیگر از موادی که می توان به جای نمک استفاده کرد پاپریکا است.

در واقع پاپریکا محصولی از فلفل دلمه ای و فلفل شیرین است که قرمز رنگ می باشد و طعم دهنده ای قوی به غذا است که عدم وجود نمک را به هیچ عنوان متوجه نخواهید شد.

خردل یکی از طعم دهنده های فوق العاده به غذا است که علاوه بر خوش مزه کردن غذا جای نمک را پر کرده و دیگر لازم نیست از نمک استفاده کنید.

تفاوت نمک دریا و آبی و کوهی

امروز هم در خدمت شما هستیم با بیان تفاوت سه نوع نمک آبی و کوهی و دریا که همان طور که می دانید نمک ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها دارای خواص و ویژگی های خاص خود هستند و از طریق همین ویژگی ها می توان آن ها را شناخت.

نمک دریا نمکی است که در اعماق دریا وجود دارد و با بخار شدن آب رسوب های نمک به جا می ماند که به آن نمک دریا می گویند که حاوی سدیم و کلرید است البته که نا خالصی دارد اما ناخالصی آن از هر نمک دیگری کم تر است و این نمک فواید و خواص بی نظیری دارد.

نمک آبی هم همان نمک دریا است با این تفاوت که به مرور زمان و در فشار زیاد بلور های آن به رنگ آبی در آمده و وجود سولفات سدیم سبب آبی شدن آن شده است.

در آخر نمک کوهی که در معادن و کوه ها وجود دارد و بلور های آن به حدی ریز و پودری است که به آن خاک نمک یا نمک کوهی می گویند که این نوع نمک هم فواید فوق العاده ای برای بدن دارد.

بهترین نمک خانگی چه نمکی است؟

قطعا می دانید که در بازار انواع نمک خوراکی وجود دارد که علاوه بر دیزاین غذا برای طعم و مزه هم از آن ها استفاده می کنند اما سوالی که ممکن است ذهن هر فردی را مشغول کند این است که بهترین نمک برای مصارف خانگی کدام است؟

اگر می خواهید همواره از نمک استفاده کنید و سلامتی خود و عزیزان تان هم حائز اهمیت است توصیه می کنیم از نمک تصفیه شده ید دار استفاده نمایید زیرا این نوع نمک به طور کامل تمیز شده و عاری از هر گونه شن و ماسه است هم چنین وجود ید به اندازه تعیین شده در مخلوط آن وجود دارد که بدن از آن تامین شود و ماهیچه ها و عضلات به طور کامل تقویت شوند.

پس پیشنهاد ما به شما عزیزان خرید کیسه های نمک تصفیه شده ید دار از سراسر فروشگاه های کشور است. در ادامه از مصرف نمک دریا هم خواهیم گفت پس لطفا با ما همراه باشید.

استفاده از نمک دریایی در غذا

بسیار افرادی هم وجود دارند که از نمک دریایی در غذا خود استفاده می کنند نمک دریایی بلور هایی درشت دارد که اگر مقدار کمی از آن استفاده کنید نمک روزانه بدن را تامین نموده اید هم چنین استفاده از نمک دریا در غذا باعث تقویت حنجره و دستگاه تنفس می شود و شوری کم آن هرگز سبب بالا رفتن فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی نخواهد شد. امروزه دریاچه ارومیه بزرگ ترین تامین کننده نمک دریا در جهان است که نمک آن نه تنها در ایران بلکه در کشور های دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد. پس توصیه می کنیم از نمک دریا هم در غذای خود استفاده کنید و از خواص و مزایای آن به طور کامل بهره مند شوید تا سالم و سلامت باشید.

بهترین نمک برای مصارف خانگی

همان طور که می دانید نمک یکی از پر مصرف ترین طعم دهنده ها است که هنگام پخت و پز و حتی سرو غذا از آن استفاده می شود، و همان طور که آشنایی دارید امروزه در بازار انواع و اقسام نمک وجود دارد اما سوالی که برای مصرف کنندگان پیش می آید این است که بهترین نمک برای مصارف خانگی کدام است.

بدون شک بهترین نمک برای مصارف خانگی نمکی است که مزایا و فواید آن بیش تر از مضرات آن باشد. به همین خاطر ما نمک ید دار تصفیه شده را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا از همه نظر مفید و درجه یک است و به خاطر ترکیبی که دارد برای بدن و بسیار مفید و مناسب است.

به همین خاطر توصیه می کنیم هنگام خرید نمک به مشخصات درج شده در بسته بندی نمک توجه کنید هم چنین هنگام مصرف هم به اندازه و مقدار آن توجه کنید زیرا مصرف بیش از اندازه از هر چیزی ممکن است مضر و خطرناک باشد. در ادامه از تشخیص نمک خوراکی سالم خواهیم گفت پس حتما با ما همراه باشید.

تشخیص نمک سالم

برای این که نمک سالمی بخرید باید حتما به ترکیب و اصل بودن آن توجه کنید. نمک خوراکی سالم دارای بلور هایی تقریبا یک اندازه است و این طور نیست که برخی خیلی درشت باشند و برخی ریز، از دیگر نکاتی که نشانه سالم بودن نمک است رنگ سفید و یک دست آن است که نباید به رنگ زرد باشد.

هم چنین باید بوی شوری دهد. نمک سالم دارای بسته بندی مرغوب و کامل است نمک سالم ایجاد بیماری قلبی و عروقی نمی کند و فشار خون شما را نیز تنظیم می کند. اگر نمک خوراکی سالمی تهیه کنید دیگر نگرانی بابت مصرف آن نخواهید داشت و به هیچ بیماری مبتلا نخواهید شد.

آیا نمک خوراکی کانی است؟

همان طور که می دانید ترکیب دو عنصر سدیم و کلرید تشکیل یک ماده سفید رنگ با بلور های شفاف می دهد که به آن نمک می گویند البته که مزه ای شور دارد و برای طعم دادن به اکثر غذا ها استفاده می شود و دارای مزایای بی شمار زیادی است اما ممکن است با خود بگویید که آیا نمک کانی است؟

بله نمک نوعی کانی است که در زمین شناسی نمک را هالیت می نامند به این صورت که هر بار به ترکیب سدیم و کلرید عنصر دیگری اضافه می شود خواص و رنگ آن را تغییر می دهد.

اکنون برای شما مثالی در این رابطه خواهیم زد که اگر عنصر کربن و یا اورانیوم به سدیم و کلرید اضافه شود رنگ کانی آن سیاه می شود. کانی نمک سختی کمی دارد و بلور های زیبا و شفاف آن باعث جلای این کانی شده است.

بنابر این سدیم کلرید و یا NaCl از کانی هایی است که قابل خوردن است و می توان از آن در صنایع غذایی و هم چنین صنعت برق و صنعت نفت استفاده نمود. کانی نمک را از معادن معروف کشور می توان استخراج کرد و برای خوردن تصفیه نمود.