مجله نمک درمانی

کاربرد های نمک خوراکی در صنایع

همان طور که می دانید نمک خوراکی علاوه بر صنایع غذایی در صنایع دیگر هم استفاده می شود که به خاطر درصد خلوص و انواع آن است. بنابراین نمک ها را با توجه به خلوصی که دارند هنگام استخراج دسته بندی نموده و در صنایع مختلف از آن استفاده می کنند.

برای مثال نمک هایی که با خلوص متفاوت وجود دارند مانند نمک پودری که در مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد و نمک صدفی که صنعت تصفیه و لبینیات و دباغی استفاده می شود و نمک شیلاتی که همان طور که از نام آن مشخص است در شیلات مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک ها انواع مختلفی دارند که از آن ها در صنعت نفت و صنعت برق هم استفاده می شود به همین منظور امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا در مورد نمک در چنین صنایعی صحبت کنیم برای اطلاعات بیش تر لطفا بند های بعد را به دقت مورد مطالعه قرار دهید.

کاربرد نمک خوراکی در صنعت نفت

شاید به نظر عجیب باشد اما درست است که نمک به خاطر میزان خلوص و ترکیبی که دارد در صنعت نفت مورد استفاده قرار می گیرد حال ممکن است سوال پیش آید که چگونه؟

در واقع از نمک خوراکی که دارای کلسیم کلراید هم می باشد در گل حفاری چاه نفت استفاده می شود به این صورت که زمانی که نمک در گل مخلوط می شود از نمک اشباع می شود در آخر به گل نمک تبدیل می شود و مانع از ریزش آن درون چاه می شود.

پس همان طور که می بینید نمک خوراکی با وجود ناخالصی و غلظتی که دارد چه قدر به کار می آید و وجود آن به چه میزان مهم و ضروری است. برای پی بردن به استفاده از نمک خوراکی در صنعت برق بند بعد را مطالعه کنید.

کاربرد نمک خوراکی در صنعت برق

البته که از نمک خوراکی در صنعت برق هم استفاده می شود اما چگونه؟ در حقیقت از نمک خوراکی برای ذخیره انرژی برق استفاده می شود به این صورت که مخازن بزرگی را پر از نمک و ضد یخ می کنند که هوای گرم و سرد را به انرژی برق تبدیل نموده و با قابلیت بالایی که دارد می تواند انرژی را تا چند روز نگه دارد. البته که تولید برق به این صورت بسیار ارزان قیمت ار از روش های دیگر است و در آینده می تواند موفق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *